top of page

editorial let's stay home

Aktualizováno: 16. 1. 2019


Editorial l e t' s s t a y h o m e není jen o vizuálním zážitku. Má v sobě nést pár důležitých vzkazů. Zamyšlení nad spotřebou na svatbě jako takové, nad tím co je skutečně důležité a co ne. Chtěli jsme ukázat, že svatba může proběhnout doma v intimní atmosféře se svojí rodinou a nejbližšími. Výzdoba může být z věcí, které již vlastníte, z květin, které jsou lokální nebo sušené. Šaty kamarádkou ušité, ze lnu, naprosto udržitelné. Hostina ctí vegansko - vegetariánský pohled na svět. Minimum odpadu, udržitelnost, rodina, láska, intimita a domov! Tak jsme to cítili a měli potřebu to udělat!


PROČ A KDO?


Já ,Jíťa a Kuba talentované duo Puf creatif, kteří stojí za všemi těmito krásnými fotkami a ještě krásnějším videem, jsme se potkali, jak jinak než na svatbě. Spojil nás vizuální cit, kritický pohled a zdravá dávka cynismu a taky nekonečná láska k dobrému kafi! Měli jsme potřebu přinést do Čech formát editoriálu a přístup, který tady chybí. Chtěli jsme upozornit na hodnoty, které se v dnešní době ubírají trochu podivným směrem, těžko si to člověk připouští , ale svatby jsou opravdu velký business a zároveň občas i tragikomický sociální dokument. Vytrácí se z nich veškeré přirozenost a spontánnost.


KVĚTINY


Oslovili jsme mému srdci blízké kluky z Květinového

lahůdkářství, kteří se postarali o kompletní květinovou

instalaci a dechberoucí svatební kytici. Slova Lukáše k našemu projektu jsou přesně takové, jako jakákoliv

Slavobrána ze šlahounů plaménku s plodenstvím a suché kytice z hasivky orličí
Slavobrána ze šlahounů plaménku s plodenstvím a suché kytice z hasivky orličí

jeho práce. " Domov, místo, kde nemusíte nic předstírat ani nikoho ohromovat. Ve svatební den se obývací pokoj stává kaplí i místem pro hostinu, na kterou přišli jen ti nejbližší. Jako host se můžete zout a klidně chodit bos, stejně tak jako u vás doma. Jediné, co se žádá, je být uvolněný a v radostné náladě. Uvolněně totiž působí i vše svatební kolem, na scéně jsou jen věci nejnutnější, pochopitelně i květiny. Protože je konec listopadu, mají potlumenou barevnost, ze sytosti jim podzim již ubral. Kde nepromlouvají nahlas barvy, vše je jakoby ztišené, připravené šeptat texturami a vybízet k dotyku, ozývá se šelest měsíčnice, rozvoní se santolina i poslední růže sezóny, které ještě nespálil mráz, o to silnější je však jejich energie, energie žít, kvést a vytrvat - symbolická rovina nastávajícího svazku" Květiny, instalace a veškeré dekorace, mám doteď doma a věřím, že budou zdobit náš byt, ještě dlouho dobu!


DEKORACE A HOME DECO


Většinu věcí, které jsou na fotkách, jsme již vlastnili, ale pár kousků jsme si půjčili od podniků, kterým věříme a které jsou nám blízké. Skvělá Nika z Eterle nám půčjila ty nádherné židle s vypletáním nebo retro stolek k obřadnímu místu.

Má kamarádka Tereza, která tvoří a prodává pod svojí značkou wildmoon, přenádherné sustainable věci pro "wild babies and their messy hair mamas" , nám zapůjčila koberec a dětský košíček na kolečkách.

Mušelín nebo-li dvojitá gázovina, který jsme koupili, fungoval jako uvolněný běhoun na svatební tabuli. Teď se z něho šijou pyžama pro Adinu a Stelu.

Nádobí nám zapůjčila Eva z NILASTORE, obchod, který když máte pár metrů od domu se stává nebezpečným pro Vaši peněženku, tolik krásných věcí na jednom místě s upřímným a fair trade přístupem, z toho se stane lehce srdcová záležitost. Naše Adina i Stela nakreslily obrázky vodovkami, napsali jmenovky a postarali se o nejkrásnější dekorace ever!ŠATY

Hlavní myšlenka šatů, byla udržitelnost, nechtěla jsem, aby byly jen jednou použité, naprosto tento typ šatů v Čechách na svatbu postrádám a tak jsme spojily síly s kamarádkou Zuzkou, která je jednou z nejzručnějších lidí, co jsem potkala a začaly jsme spolu tvořit, něco nadčasového, minimalistického s japonským nádechem. Krásný len v béžovo pískové barvě, ruční obšití lemů, přirozeně mačkání lnu...To je přesně to, jak cítím dress by WE CONCEPT.
CATERING


Jídlo, které bylo přiravované mou rodinou, zároveň, tedy naší sestrou Sweet & Pepper DAYS, ctilo zadání vegansko - vegetariánský pohled na svatební hostinu, jelikož cítíme tíhu z obrovské spotřeby masa a živočišných surovin. I my jako rodina se snažíme maso omezovat a jednou týdně maso vůbec nejíst a tak vznikla výzva pro mojí mámu Álu, která kraluje cateringu s mojí sestrou Aničkou.


"Připravit vegansko-vegetariánský catering pro editorial komorní svatby doma byla výzva, i krok novým směrem a také jsme se trochu obávali, jak to bude fungovat.

Nakonec jsme si všichni přípravy a vaření užili a jak jsme ochutnávali všechny ty rozmanité a nové chutě, tak se nám vaření líbilo čím dál tím více. Pro většinu z nás byla překvapujícím výsledkem, hostina plná veganských a vegetariánských dobrot.

Zamyšlení nad tím, jak moc je maso každodenní nutností byla skvělá zkušenost a také posun ve vnímámí problémů našeho světa! " říká Ála, která celoživotně věří v rovnováhu a toleranci a také si myslí, že se u jednoho stolu může potkat vegan, vegetarián i masožravec, který ctí původ kvalitní surovin a být tak v souladu a respektu.Obrovské díky patří i mé osobní poradkyni na krásu Kristýn, která se postarala o to, abychom všichni byli krásní ve své přirozenosti.


Velké díky patří naprosto úplně všem účinkujícím, všem spolutvořícím. A specialní dík je mému manželovi Fílovi, který to dal a našim dvoum malým cácorám, bez kterých by tohle nikdy vzniknout nemohlo!

Děkuju!


VM


PS: Celý editorial v anglické verzi pohledem Puf creatif najdete zde.Concept & decorations / We concept

Photography & Video / Puf creatif

Make-up & hair / Kristýna Perglová

Wedding dress / We concept & Zuzana Hubená

Props / Nila, Eterle, Wildmoon639 zobrazení1 komentář

1 Comment


Vážně dechberoucí...Nádhera!❤️🙏🏻

Like
bottom of page